Kniha návštěv

Datum: 18.07.2012

Vložil: Kersirk

Titulek: Genetika a víra

Jen jsem se chtěl k tomuto článku vyjádřit... Tady bych nezaměňoval víru za etiku spojenou se sociobiologickými faktory.
Je jasné, že ať se držíme JAKÉHOKOLI náboženství, budeme se muset chovat podle určité etické normy. Ovšem to dokáží i ti, kteří jsou bez vyznání a drží se prostých zákonů!!! Jsme nuceni chodit do školy, nikomu neubližovat a snažit se být pro všechny zářným příkladem.
Ovšem jsou tu přirozeně i lidé, kteří propadnou určité závislosti (např. právě ty drogy). Příčiny mohou být různé - od tlaku okolí až po hluboké deprese, Ovšem takto mohou dopadnout i věřící lidé!! V tu chvíli to ovšem má vliv i na potomky, protože se gamety (vajíčka a spermie) nemohou správně vyvíjet a tudíž je poškozen i genetický materiál. A tak nemůžeme čekat, že se nám narodí Einstein, ikdyž i to se může stát!! A i človíček narozený dvěma feťákům to může dotáhnout vysoko, ale musí se proto zbavit dvou klíšťat v podobě svých rodičů a sehnat si pro svá studia nějakého mecenáše... bohužel.
Prostě bych to nesumarizoval jako věřící = vysoko postavený člověk, nevěřící = opilec, ale jako etický = má šanci na dobrý život, neetický = kazí život všem kolem sebe a dost často i sobě.


Zpět na diskuzi